LEŠTENIE SVETIEL

Od:

29.90€

g2.jpg

Čo spôsobuje zažltnutie svetiel?

Najväčší vplyv na zožltnutie svetiel má mechanické poškodenie, čiže pokiaľ na povrchu svetiel vzniknú drobné škrabance alebo ryhy, do ktorých sa postupne dostáva nečistota z ciest. Takéto ryhy vznikajú najmä pri umývaní áut kefami v samoobslužných boxoch. Tieto kefy majú v sebe zachytené nečistoty a drobné častice, ktoré poškodzujú tak svetlá ako aj lak na aute. Ďalšie dôvody zažltnutia sú nepriaznivé poveternostné vplyvy ako je dážď, sneh alebo mráz. Poškodenie vzniká takisto aj od konárov pri cestách alebo kamienkov, ktoré do nich narážajú od iných áut. Rovnako na svetlá nepriaznivo pôsobí aj oxidácia a UV žiarenie.

Proces

Kým sa pustíme do samotného brúsenia a leštenia, umyjeme a oblepíme všetky plochy v okolí svetla. Tým zabránime tomu, aby sme brúsnym kotúčom poškodili lak. Brúsenie začíname od najhrubšieho zrna P320, keďže tento krok je najdôležitejší. Odstránime ním zoxidovanú UV vrstvu, ryhy a stopy od kamienkov. Svetlo si priebežne utierame. Následne postupujeme od P600 po P2500 pričom si svetlo vždy medzi jednotlivými krokmi umyjeme a osušíme. Výsledkom brúsenia je mliečny vzhľad svetiel. Nasleduje leštenie svetiel brúsnymi a leštiacimi pastami, kde taktiež postupujeme od najhrubšej až po najjemnejšiu, až kým nedocielime dokonale čistý vzhľad bez škrabancov po brúsení.

Leštením vrátime svetlám ich pôvodný vzhľad a funkčnosť pre vyššiu bezpečnosť na cestách za zlomok ceny nových svetiel.

Nové svetlá za zlomok ceny

Znížená viditeľnosť na cestách je príčinou mnohých nehôd. Ľudia často podceňujú nedostatok osvetlenia, ktoré im poskytujú ich svetlomety, ktoré časom zožltnú a strácajú svoju funkciu. Leštenie svetiel je služba, ktorou Vaše svetlá získajú späť ich pôvodný vzhľad bez toho, aby Vaša peňaženka trpela pri kúpe a výmene nových svetiel.

Okrem nebezpečenstva na cestách, spôsobené znížením osvetlenia kvôli zažltnutým svetlám, zanedbané svetlomety sú najčastejším problémom pri získaní STK pre staršie autá.

©2020 by Orion - Ručná autoumyváreň.

Kontaktujte nás

 

  Námestie Matice Slovenskej 4262,

018 41 Dubnica nad Váhom,

Slovensko

Otváracie hodiny

Pon - Sob...............................8:00 - 17:00

Nedeľa....................................len rezervácie                                               (podľa dohody)

+421 903625842

O vaše autá sa stará...

Filip Gurín

,,Profesionálnemu umývaniu áut sa venujem už viac ako 3 roky. Najviac ma na práci baví vidieť výsledok premeny, kedy aj staré auto môže vyzerať opäť ako nové. Každý deň sa učím niečo nové a snažím sa zlepšovať, aby kvalita mojej práce bola čo najvyššia a zákazníci odchádzali vždy spokojní.´´