top of page
Car Buffer

LEŠTENIE

Od: 119.90€

Keď je lak auta príliš poškriabaný

Kefové umývanie auta v´samoobslužných boxoch výrazne poškodzuje lak a zanecháva v laku drobné ryhy. Lak auta tvorí 40-50% celkovej hrúbky. Lak auta chráni farbu pred škodlivým UV žiarením. Do drobných rýh od nesprávneho umytia sa potom dostáva špina a tá má následne za následok, že auto stráca svoj lesk a lak nespĺňa svoju úlohu, nechráni farbu auta pred UV žiarením.  Ďalšie dôvody poškodenia sú konáre pri cestách alebo jednoducho vek auta, kedy je dlhodobo vystavené nepriaznivým vplyvom počasia a prostredia, či už vtáčiemu trusu alebo hmyzu, a nie je chránené pravidelným voskovaním.

Keď autu chýba lesk

Dôvodom straty lesku môže byť oxidácia laku, vek auta, kedy na auto dlhodobo pôsobí UV žiarenie a spôsobuje vyblednutie alebo používanie agresívnych chemikálií v samoobslužných boxoch, či už nedostatočná ochrana laku v podobe ochranného vosku. Ďalší dôvod, kedy je dobré auto vyleštiť je pri predaji alebo kúpe auta, nakoľko leštenie obnovuje vzhľad auta, zvyšuje lesk, opravuje lak a veľmi výrazne zvyšuje hodnotu vozidla.

Proces

Pred samotným leštením je potrebné auto dôkladne umyť a dekontaminovať lak, čím ho zbavíme náletovej hrdze, ktorá sadá na auto ako aj asfaltu a iných drobných častíc, ktoré sa usadia v laku. Následne lak auta odmastnime. Podľa úrovne poškodenia laku a požadovaného výsledku, zvolíme počet krokov leštenia.

Jednokrokové leštenie slúži na odstránenie drobných škrabancov a zvýšenie lesku. Pri dvoj a viac krokovom leštení dochádza k odstráneniu hlbších škrabancov, oxidácie a auto nadobudne dokonalý lesk.  Po dokončení leštenia auto opäť umyjeme a odmastnime. Následne aplikujeme vosk na ochranu laku.

Leštenie laku uľahčuje následnú starostlivosť o auto, dodáva autu pôvodný vzhľad a dokonalý lesk čím výrazne zvyšuje jeho hodnotu, čo oceníte najmä pri predaji.

Dokonalý lesk

Pri leštení karosérie auta dochádza k veľmi jemnému brúseniu  povrchu laku pomocou abraziv, ktoré sa nachádzajú v brúsnej paste. Pri leštení auta dochádza k odstraňovaniu vrchnej časti poškodeného laku. Týmto zbavíme auto jemných aj výrazných škrabancov, hologramov, oxidacie, hmyzu a ďalších defektov a docielime vysoký lesk a hladkosť laku auta.

Leštením auta výrazne zvyšujete hodnotu auta. V závislosti od poškodenia laku a požadovaného výsledku je možné si vybrať jedno alebo viac krokové leštenie. Kedy je dobré leštiť auto?

bottom of page